Lyžařská střediska

Lyžařská střediska

Lungau

Dnes již známá a velmi oblíbená oblast s dostupnými cenami leží v jižní části Salzburska, pouhých 350 km od našich hranic.Lyžařské možnosti začínají v rozsáhlém údolí v nadmořské výšce 1020 - 1200 m. Celá oblast je rozdělena do tří hlavních lyžařských center a dvou menších se 170 km sjezdovek. Nejen sjezdové lyžování lyžování, ale i nejdelší propojená síť běžeckých tras v Rakousku s 220 km stop a pověst nejvíce prosluňené oblasti Rakouska získávají každoročně přízeň řady nových příznivců lyžování.Jedinečnou výhodou je pak též spojení s lyžařským okruhem v noblesním vysokohorském středisku Obertauern, které je kolotočem sjezdovek s jistotou sněhu od listopadu do května.

Region je složen z areálů při několika střediscích. Největšími sídly jsou města Tamsweg a St. Michael. 70 km upravovaných tratí velmi rozmanitých profilů nabízí nejrozsáhlejší areál oblasti, Katschberg-Aineck. Nejvíce sjezdovek je soustředěno na svazích hory Grosseck (2066 m) s dalšími 40 kilometry většinou středněnáročných, ale i obtížných a začátečnických tratí. Dalším areálem regionu Lungau je Mariapfarr, který je podle dlouhodobých meteorologických pozorování místem nejdelšího slunečního svitu za rok v celém Rakousku. Odpočinek lyžařskému zápalu může dopřát nové relaxační centrum Sam-Sunn s bohatou nabídkou relaxačních programů.

Pro snowboardisty jsou k dispozici dva areály s U-rampami, quarterpipe, slidy a jumpy v areálu Fanningberg nebo u St. Marghareten. Příjemným zpestřením je určitě i široká nabídka různě obtížných běžeckých tratí. Výhodou tohoto velkého střediska je jeden společný skipas.

Skipas: Regionální Oberlungau skipas - platné pro Katschberg/Aineck, Spiereck/Grosseck a Fanningberg.

               Skipas Lungo - Oberlungau + Obertauern.

                                                     

1020 - 2360 m

Běžecké trasy:                 200 km

Snowboard:                      Aineck - funpark, halfpipe

                                            Fanningberg - halfpipe, boardercross

Nejdelší sjezdovka:        St. Michael - Tschaneck 10 km
Sáňkařské dráhy:            8
Nejbližší letiště:               Salzburg 124 km

Vzdálenosti z ČR a SR: Praha 500 km

                                           Brno 420 km

                                           Bratislava 395 km

 Fotogalerie

 

Ski Amadé