Lázně a wellness

Lázně a wellness

Bükfürdö

 

Obec v západní části země, rozprostírající se na březích říčky Répce,v blízkosti rakouských hranic, proslavily nedaleké termální lázně, které jsou navštěvovány už skoro 40 let. Leží v nadmořské výšce 150 m n. m. Kolem termálního pramene vyrostly hotely, penziony, léčebno-regenerační objekty, restaurace a hospůdky. Klidné venkovské prostředí je balzámem pro duši a zárukou příjemného odpočinku. Návštěvníkům, kteří holdují golfu, doporučujeme jedno z nejkvalitnějších golfových hřišť v Maďarsku (9 a 18 jamek).
Mezi hlavní pozoruhodnosti okolí Büku patří zámek Szapáry a za návštěvu stojí blízký Kőszeg, jedno z nejhezčích historických městeček Maďarska nebo Szombathely, místo obývané od dob Římanů, kde se nachází mnoho architektonických památek, včetně zajímavé, hodně navštěvované svatyně bohyně Isis.

Lázně: Léčivá voda má vysoký obsah železa, je to charakteristická zemito-vápenitá voda s konstantním podílem vápníku, hořčíku a hydrogen-uhličitanů. Kryté lázně a koupaliště s léčivou termální a pitnou vodou se rozprostírají na 13ha a jeho vodní plocha je více než 5000m2. Komplex s 27 bazény očekává návštěvníky po celý rok, aby zde léčili a zregenerovali své tělo.

Indikace:pohybové ústrojí, řídnutí kost, gynekologické poruchy, revmatizmus, klouby a páteř, rehabilitace po úrazu, deformita, lumbágo, žaludeční a žlučníkové choroby, kardivaskulární potíže, Bechtěrevova nemoc.

 • hotel Répce Gold****    od 1.490,-/ noc

                                             od 8.990,-/ 7 nocí

 • Radisson SAS Birdland Resort Spa*****    od 1.990,-/ noc

 • hotel Corvus***    od 690,-/ noc

                            od 8.990,-/ 7 nocí "Lázeňský balíček"


 

 • hotel Apartman***    od 450,-/ noc

                                        od 2.290,-/ 7 nocí


 

 • apartmány Montex    od 2.990,-/ 7 nocí


 

 

 

Sárvár

 

Na břehu řeky Rába, v idylickém prostředí, leží kouzelné městečko západního Maďarska, jehož dějiny se proplétaly s dějinami hradu.
V 16. století zde byla vytištěna první kniha v maďarském jazyce. Hrad s dlouhým kamenným mostem, botanická zahrada o rozloze 10 ha, mezinárodní folklórní festival, setkání dechových kapel, početné koncerty a tématické trhy pozvedávají kulturní význam města.
Léčebný hotel a nově zrekonstruované termální lázně zajistili Sárváru mezinárodní proslulost. Sárvár se tak stal oblíbeným rekreačním centrem.

Lázně: Pramen 43 ºC teplé vody s vyšším obsahem minerálních látek, zejména sodíku, chloridu a hydrogenkarbonátu, vyvěrá z hloubky 1300 m. Má výborný vliv na léčení osteoporózy, revmatizmu, pohybového ústrojí a na rehabilitaci sportovních úrazů a pooperačních stavů.
Z druhého pramene, s vysokým obsahem minerálních solí, o teplotě 83 ºC, se odpařováním získává známá sárvárská termální koupelová sůl, která napomáhá léčení některých gynekologických poruch, inhalací odstraňuje dýchací potíže. Návštěvnkům je k dispozici 3600m2 vodní plochy, léčebné a wellness centrum, mediteranské odpočívadlo, exluzivní odpočinkové plochy, fitness, solárium, minternet, říše saun, kadeřnictví, kosmetika, restaurace.

Indikace: pohybové ústrojí, gynekologické poruchy, revmatizmus, klouby a páteř, rehabilitace po úrazu, lumbágo,úbytek vápníku, lupénka, exém a pocení, deformita.

 •  hotel Park Inn****     od 1.490,-/ noc

                                 od 9.450,-/ 7 nocí

Doprovodné fotografie - Hotel Park Inn, Maďarsko

 • Spirit Hotel Rogner Thermal Spa*****    od 2.590,-/ noc

Doprovodné fotografie - Hotel Spirit

Doprovodné fotografie - Hotel Spirit

 • Thermal hotel Pelikán***    od 4.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199981880.jpg

 • penzion Korona***    od 4.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199982736.jpg

 

Hévíz

 

Jen 6 km od severního pobřeží Balatonu je vzdáleno nejznámější a nejstarší maďarské lázeňské městečko, které se od 18. století rozrůstá kolem největšího teplovodního termálního jezera, nejenom Evropy, ale i světa.
Vzájemně se mísící studené a teplé prameny vody vyvěrají z hlouby země prasklinou, ve 38 metrech pod hladinou jezera a zaplňují prostor kráteru. Teplota vody dosahuje v létě
32–35 ºC, v zimě, i při venkovní teplotě -10 ºC, neklesá pod 23 ºC. Na hladině rozkvetlý egyptský lotos a indický leknín dodávají jezeru kouzlo romantiky. Okolní chráněný lesní porost napomáhá udržování zvláštního mikroklimatu.
Díky víc než 200leté lázeňské tradici, úspěšným léčebným výsledkům a profesionálnímu personálu, získal Hévíz přívlastek „Mekka revmatiků“ a roční počet návštěvníků dosahuje 2 milionů.
Poznejte s námi pohlazení léčivé vody, skleničku skvělého maďarského vína a příjemný společenský život s bohatým letním kulturním programem.

Lázně: Voda, obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogenkarbonátem a jinými látkami, je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění pátře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevové nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů.

Nedoporučuje se při: nádorových onemocněních, krevních onemocněních, vysokém krevním tlaku, plicním astmatu, infekčních onemocněních. Z těchto důvodů doporučujeme předem vyšetření u lékaře. V areálu u termálního jezera je dětský plavecký bazén a baby bazén pro děti do 3 let. Do termálního jezera mají děti do 12-ti let vstup zakázán!

 • Danubius Health Spa Resort Aqua**** - all inclusive    od 1.790,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1254297131.jpg

 • hotel Panoráma***    od 6.490,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199983809.jpg

 • apartmány Római     od 3.390,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199984044.jpg

 

 

Zalakaros

 

Jedno z nejmenších maďarských měst, leží v jihozápadní části země. Obklopuje ho pahorkovitá krajina s vinohrady a ovocnými sady, která pozvolně a harmonicky přechází
v orná pole a louky se vzácným porostem a bohatým živočišným světem. Okolní lesy zajišťují čisté ovzduší a příznivě ovlivňují místní klimatické podmínky. Od jara do pozdního podzimu květinová výsadba a bohatá zeleň dodává lázeňskému městečku útulnou a klidnou atmosféru.
Váš pobyt zajisté zpříjemní místní gastronomická zařízení, restaurace, csárdy, vinárny, cukrárny s nabídkami neodolatelných lahůdek, specialit a širokým výběrem místních vín.
Kulturní pořady v rámci „Zalakarošského léta“ přispívají k možnosti kulturního vyžití. Okolní příroda vybízí k aktivnímu sportu - rybaření, turistice, cykloturistice, jízdě na koních a další.

Lázně: Termální léčivá voda má vysoký obsah chloridu sodného, uhlovodíku, jodidu a bromidu. Patří do skupiny sirnatých léčivých vod, je velice účinná při léčbě revamtických onemocnění, chronických zánětů kloubů a gynekologických onemocnění, zánětů dásní, před a pooperačních ortopedickýxh stavů a při léčbě vegetativního nervového systému. V posledních desetiletích zde byl vybudován lázeňský komplex vysoké úrovně s léčebnou, rekreační a atraktivní částí. Lázeňské hosty čeká téměř 4000m2 vodní plochy uprostře rozsáhlého, upraveného a zalesněného parku s bazény o teplotě 28-36°C.

 • Wellness Hotel Karos Spa****superior    od 1.690,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1231399217.jpg

 • Hotel Freya***    od 1.190,-/ noc                                                                          

                                   od 8.890,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1231399425.jpg

 • hotel Napfény***    od 3.590,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1240302148.jpg

 • apartmány Gitta    od 1.690,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1200032133.jpg

 

Cegléd

 

Město Cegléd leží 70 km od Budapešti, v bráně uherské nížiny a tvoří přirozené regionální centrum jižní části kraje Pest. Rozhodující vliv na rozvoj regionu měl Lajos Kossuth, významná osobnost maďarských dějin. Ve městě naleznete řadu kulturních památek, například největší evangelický kostel ve střední Evropě z roku 1835 a další.

Lázně: Celkově vysoký obsah rozpuštěných minerálních látek a unikátní složení předurčilo tento pramen k léčbě revmatických a kloubních onemocnění, dermatologických. zažívacích a pohybových potíží a pro rehabilitaci nervového systému. Na jaře roku 2003, na celkové ploše 19000m2, byl vybudován rozsáhlý areál a vnitřními a vnějšími bazény. Celoročně otevřený areál je pravým rájem pro velké i malé. Aquapark, stlizovaný do podoby středověkého hradu, nabízí svým návštěvníkům mnoho vodních atrakcí, včetně skluzavek a divoké řeky. K odpočinku i zábavě zve květinový park, přírodní promenáda, projížďky na loďkách, kulturní a animační porgramy a jiné.

 • Best Western Hotel Aquarell****    od 1.290,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1230622004.jpg

 

Mosonmagyaróvár

 

Vznikl v r. 1939 spojením dvou obcí Moson a Magyaróvár, které se rozrostly ve vzdálenosti 18 km od slovensko-maďarských hranic, při ústí řeky Litavy do Dunaje. První historické zmínky sahají do I. století, kdy zde byl postavený římský vojenský tábor „Flexum“, podle kterého byly pojmenovány dnešní termální lázně.
Nejstarší dochovanou stavbou je Óvárský hrad, postavený v 13.–15. století. Ten je v dnešní době sídlem Univerzity zemědělských věd. Na nádvoří hradu se v létě konají různá kulturní představení. Mosonmagyaróvár je živé město s mnoha obchody a restauracemi, s pěší promenádou.

Lázně: Zdejší termální lázně, které se nacházejí uprostřeď zeleně nedaleko centra města, jsou založeny na termálním prameni s alkalickou hydrogen-uhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky a patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě. Tryská z hloubky 2km a její teplota je 74°C. Léčebné koupele se doporučují především při degenerativních onemocněních kostí a pohybového ústrojí, revmatizmu, zánětech pohybového ústrojí a svalových onemocněních, pooperačních a poúrazových stavech, při Bechtěrevově nemoci, chronických gynekologických zánětech. Forma inhalace se aplikuje při plicním kataru, u některých případů zápalu plic a chorob nosohltanu. Forma pitné kúry - při trávicích potížích. u dětí jako prevence proti zubnímu kazu, při počátečním stádiu kornatění cév a při určitých poruchách štítné žlázy.

 • Termál hotel Aqua***    od 990,-/ noc

                                    od 9.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1231397468.jpg

 • penzion Fészek    od 4.790,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199978136.jpg

 

 

Pápa

 

Jedno z nejhezčích maďarských barokních měst leží u říčky Tapolca na rozhraní Malé uherské nížiny a nejrozsáhlejšího pohoří Maďarska Bakony. V r. 1531 založené protestantské kolegium, později tiskárna, jsou významnými kulturními památkami města. Mezi početnými barokními stavbami vyniká zámek rodu Eszterházyů, který obklopuje park se vzácnými dřevinami, starými platany s objemem kmenů 6-8 m, poskytujícími příjemný stín při letních procházkách.
V druhé polovině minulého století, v parku „hradní zahrada“ o rozloze 100 ha, vyrostly moderní termální lázně, poskytující pro všechny generace možnost velkého výběru služeb jak relaxačních, léčebných, tak i sportovních.
Sportovní aktivity je možné rozvíjet i mimo hranice města formou pěších, cyklistických túr nebo vyjížděk na koni do nedalekého okolí Bakonyského podhůří. Kulturní vyžití nabízí muzea, festivalové hry, v letních měsících probíhající varhanové soutěže v bazilice asi 30 km vzdáleného benediktinského opatství Pannonhalma, které bylo prohlášeno spolu s přilehlým arboretem za památku světového dědictví.

Lázně: Najdete zde 2 sedací bazény s podvodními tryskami, naplněné léčivou vodou o teplotách 34 a 36°C, plavecký bazén, zážitkové a dětské bazény s několika druhy skluzavek - dětská, rodinná, kamikaze a tobogán. Dále jsou pro návštěvníky k dispozici restaurace a bufety.

Indikace: léčení nemocí pohybového ústrojí, páteří, gynekologické poruchy, revmatizmus, klouby a páteř, rehabilitace po úrazu, choroby zažívacího ústrojí

 • penzion Edvyn    od 4.490,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199981512.jpg

 

 

Györ

 

Historické město ležící na soutoku čtyř řek a křižovatce cest na severu se Slovenskem, na východě s Budapeští, na jihu od Balatonu a na západě z Rakouska. Tato strategická poloha předurčila Győru jeho rozvoj už od doby římské.
Setkávají se zde dějiny, kultura i přírodní hodnoty. V barokním jádru města připomínají historické doby biskupský hrad, katedrála, kostely, paláce, muzea. Győr je festivalovým městem, kde si milovníci umění vyberou z řady kulturních programů po celý rok.
Město s více než 100 letou sportovní tradicí je v objetí přírody a nabízí aktivní odpočinek i relaxaci.

Lázně: Byly vybudovány na ostrově při soutoku řek mošonského Dunaje a Ráby, v r. 2003 byly zcela zmodernizovány. Léčivé účinky vody zaznamenali kronikáři už ve středověku. Termální voda o teplotě 67°C vyvěrá z hlouby země ze tří pramenů. Obsahuje především alkalický hydrogenkarbonát a chlorid, pro vyšší obsah jódu se řadí do skupiny jódových léčivých vod. V lázních jsou návštěvníkům k dispozici sauny, jacuzzi, vodní bar, sauna bar, masáže...

Indikace: pohybové ústrojí, revmatizmus, klouby a páteř, rehabilitace po úrazu, deformita, lumbágo

 • hotel Rába***    od 690,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1199977849.jpg

 • hotel Ibis Györ***    od 990,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1230622232.jpg

 • penzion Katalinkert    od 3.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199976012.jpg

 

 

Kehidakustány

 

Rázná vesnička uprostřed zalesněné pahorkatiny v zapomenuté části Maďarska je vzdálena asi 15 km severně od lázeňského města Hévíz. Je rodištěm politika Ference Deáka, jenž se zasloužil o rakousko-uherské vyrovnání v r. 1867.
Součástí nově vybudovaného termálního areálu je hotel. V jeho příjemné restauraci se nabízejí domácí maďarská jídla, ale i vegetariánské a mezinárodní gastronomické speciality.
Okouzlující okolní krajina a klidné prostředí venkova je ideálním místem k fyzickému i duševnímu odpočinku. Malebné okolí vesničky je vhodné k procházkách a cykloturistice. Pro milovníky golfu je v nedaleké vesničce Hencse k dispozici golfový areál.

Lázně: Objevená termální voda o teplotě 49°C je pozůstatkem Panonského moře a po mnoho tisíciletí byla obohacena o minerály: hydrogenkarbonát, chlorid, klacium, magnesium, sulfát, sodík a další. Neobsahuje radium, proto je vhodná ke koupání i pro děti a osoby trpící na srdeční onemocnění. Má blahodárné účinky při podpůrné léčbě nervových, gynekologických a kožních onemocněních a při problémech pohybového ústrojí.

 • apartmány Rózsa a Loren    od 3.290,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199982872.jpg

 

 

Hegykö

 

Osada je vzdálena 18 km od barokního města Sopron. Vyrostla na okraji NP Fertő-Hanság, jižně od Neziderského jezera, které bylo prohlášeno přírodním světovým dědictvím.
V okruhu 6-10 km v okolí Hegykő poznáte tajemný svět fauny a flóry. Příznivcům lidového stavitelství a barokní architektury doporučujeme návštěvu skanzenu, zámku Széchenyů a zámku Eszterházyů, který každým rokem láká hosty na evropský hudební festival.
Zdejší termální lázně jsou hojně navštěvovány i z důvodu jejich výborné polohy, protože se nacházejí nedaleko hranic s Rakouskem, v malé vzdálenosti od Slovenska a České republiky.

Lázně: 55°C teplá alkalická voda tryská na povrch země z hloubky 1434m. Má značně vysoký obsah sodíku, chloridu, hydrogen-karbonátu, fluoridu. Je trochu tvrdá a má významný obsah jodidu. Působí protizánětlivě při onemocněních kožních, gynekologických, urologických a pohybového ústrojí. Doporučuje se jako rehabilitace po ortopedických operacích a traumatologických potížích. Nedoporučuje se při vážních srdečních, cévních, nádorových a infekčních onemocněních.

 • penzion Sára    od 4.590,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199979555.jpg

 • apartmány Natura Vita    od 4.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1199979756.jpg

 

 

Harkány

 

Město s téměř 180letou lázeňskou tradicí se nachází v nejjižnějším cípu Maďarska, svíraném kraji Baranya a Somogy, na úpatí hory Tenkes, v blízkosti maďarsko-chorvatských hranic.
První písemné zmínky o Harkányi pocházejí z r. 1323. Samotný rozvoj města nastal až v 19. století, kdy byly objeveny prameny léčivé vody. Už v r. 1824 se ve zdejším lázeňském domě léčilo 1400 pacientů. V dnešní době ročně navštěvuje lázně přes 1 milión návštěvníků.
Lázeňský areál obklopují obchůdky a stánky se suvenýry, občerstvením, ovocem, zeleninou, prodejny s potravinami a spotřebním zbožím. Večer se nabízí příjemné posezení ve stylových restauracích s hudbou, v kavárnách a cukrárnách.
Město Harkány je místem pravidelného pořádání nejrůznějších kulturních akci, na kterých vystupují přední domácí umělci.
Pro návštěvníky doporučujeme výlety do okolí za poznáním historie, lidových tradic, přírody a také vynikajících vín, které se pěstují v oblasti Villány už od doby keltské a římské.

Lázně: Léčivá termální voda s vysokým obsahem sirníků a sirouhličitanů napomáhá při léčbě lupénky, neplodnosti,veškerých nemocí pohybového ústrojí, a to ve formě koupelí a bahenních zábalů. Z důvodu vysokého obsahu stopových prvků se aplikuje i jako pitná kůra.

Indikace: pohybové ústrojí, revmatizmus, klouby a páteř, Bchtěrevova nemoc, rehabilitace po úrazu, úbytek vápníku, deformita, lumbágo

 • hotel Xavin***    od 3.590,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1205755494.jpg

 • apartmány Elvíra    od 2.690,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1200059802.jpg

 

 

Hajdúszoboszló

 

První písemné zmínky o usedlosti jsou staré více než devět století a pocházejí z doby Gézu I. Dnešní, skoro 30 tisícové město, známé největšími termálními lázněmi a prvním aquaparkem v Maďarsku leží v blízkosti Velké uherské nížiny a Hortobágyské puszty, ve vzdálenosti 22 km jihozápadně od Debrecenu. Na první pohled monotónně působící krajina, představí v krátké chvilce před zraky návštěvníků své krásy, které opěvovali přední maďarští lyrici, spisovatelé a její proměnlivost v ročních obdobích zvěčnili známí malíři. Zdejší devíti obloukový kamenný most (167 m) je nejdelším mostem v zemi. Pro svoji výjimečnost bylo 80 tisíc ha území prohlášeno národním parkem a přírodním kulturním dědictvím.

Lázně: Voda má významný obsah hydrogenkarbonátů, jódu, brómu a jiných prvků. Je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, artritidy, bolestí a deformací páteře, Bechtěrevové nemoci, poúrazových a pooperačních stavů, bolestí svalů, onemocnění a zánětů nervů, některých psychyckých potíží, vyčerpanosti, chronických gynekologických zánětů, neplodnosti, chronických kožních nemocí a některých druhů ochrnutí. Mimo léčebnou část s termálními bazény se návštěvníci mohou ponořit do víru světa skluzavek a mnohých jiných vodních atrakcí prvního maďarského aquaparku.

 • hotel Aqua-Sol****    od 8.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1200064205.jpg

 • apartmány Casablanca    od 3.190,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1200064848.jpg

 
 • Vila Fazekas    od 3.590,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1200068173.jpg

 

Mezökövesd

 

Na jižním úpatí Bukových hor, 19 km jihovýchodně od Egeru se nalézá středisko svérázné etnografické oblasti Matyó - Mezőkövesd.
O životě obyvatel tohoto území, malebných pestrobarevných interiérech jejich chalup a nádherně vyšívaných krojích, vypráví místní muzeum. Zde také můžete vidět největší sbírku zemědělských strojů v Maďarsku.
Na periferii městečka se rozrostly lázně, jejichž termální voda láká k léčení, odpočinku i odreagování. Přímo v areálu lázní probíhá každoročně od dubna do konce srpna festival folklóru a vína.
V pozdním odpoledni a večer Vás místní restaurace a hospůdky očekávají s bohatou nabídkou specialit maďarské kuchyně a širokým výběrem známých druhů vín z nedaleké Egerské vinařské oblasti.

Lázně: Horký termální pramen je obohacen zejména hydrogenkarbonátem, sodíkem, chloridem, vápníkem, má nejvyšší obsah sulfidu ze všech termálních vod v Maďarsku. Příznivě působí na žíly a zpomaluje kornatění cév. Doporučuje se jako prevence proti tromboembolii, napomáhá látkové výměně a snižování cholesterolu. Léčí degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového ústrojí a páteře v chronickém stadiu, záněty a bolesti svalů, žlučníkové potíže a lupénku. V nově zrekonstruovaném, moderním areálu jsou venkovní a kryté léčivé bazény, naplněné termální vodou o teplotě 30-40°C.

 • Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness****    od 3.990,-/ 3 noci

http://www.madarsko.com/fotografie/1250058854.jpg

 • penzion Rózsa***    od 4.990,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1200069388.jpg

 

 

Miskolc - Tapolca

 

Elegantní, rekreační a lázeňské městečko naleznete na úpatí Bukových hor, jen 4 km od třetího největšího města Maďarska, Miskolce.
Bezprostředně u rozlehlého městského parku, s hezkou promenádou a jezírkem, na hladině kterého v létě rozkvétají lekníny, jsou termální a jeskynní lázně, unikátní přírodní útvar i z celoevropského hlediska.
V druhé části parku je velké městské koupaliště s plaveckým, dětským a rekreačními bazény s tobogánem a skluzavkami,které s oblibou využívají obyvatelé Miskolce.
V městském parku se v létě konají různé festivaly. Za historickými památkami a nákupy v tržnici je možné dojet do Miskolce městskou dopravou. Toto lázeňské městečko je ideálním místem k výjezdům do nejpůsobivějších hor Maďarska – Bukových. Miskolc-Tapolcu velice rádi navštěvují lidé, nejenom z okolních zemí, ale pro svou výjimečnost i z celého světa.

Lázně: Jeskynní lázně jsou známé už od 16.století svými terapeutickými účinky. V místě geologického zlomu vyvěrá v jeskyni studený krasový a teplý termální pramen o teplotě 28-35°C. Voda je obohacena vápníkem, magnésiem, hydrogenkarbonátem, brómem a jódem. Obsahuje také radon. Aplikuje se ve formě léčebných koupelí při nemocích pohybového ústrojí, osteoporóze, revmatizmu, Bechtěrevově nemoci, svalovém revmatizmu, poúrazových a pooperačních stavech, fyzickém a psychickém vyčerpání. Jako pitná kúra je vhodná při žaludečních a střevních potížích. Fomou onhalace se léčí nemoci dýchacích cest.

 • hotel Kitty***    od 7.590,-/ 7 nocí

http://www.madarsko.com/fotografie/1230637489.jpg

 • penzion Tapolca    od 890.-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1200070856.jpg

 

 

Eger

 

Od Budapešti 124 km vzdálené správní středisko Hevešské župy, leží na stejnojmenné říčce, mezi jihozápadními svahy podhůří Bukových hor.
Po dlouhá staletí je sídlem církve a zdejší bazilika je třetí největší v Maďarsku. Na základě početných dochovaných budov ze 17. a 18. století dostalo město přívlastek „ muzeum maďarského baroka“. Turecké lázně z r. 1600 a 40 m vysoký minaret jsou památkou na víc než 100 let panování Turků. Eger byl také centrem vzdělávání a v budově lycea můžete vzhlédnout expozici hvězdářského muzea, diecézní knihovnu se sbírkou kodexů a první maďarskou tištěnou knihu z r. 1473. Symbolem Egeru je hrad, který sehrál v dějinách města významnou roli.
Je třetím nejpopulárnějším a nejnavštěvovanějším místem Maďarska a vždy se tady něco děje: závody veteránů, hudební soutěže, divadelní představení, letní hradní hry, středověké trhy a vinný festival, na kterém jsou představovány nejlepší vína ze světoznámé Egerské vinařské oblasti.

Lázně: Nacházejí se v samém centru města a rozprostírají se na ploše 5 ha- Léčebné procedury zde mají stoletou tradici - už za doby turecké nadvlády se využívaly léčivé účinky termálních pramenů. 6 bazénů je napíjených termální vodou, která má odlišné kvality. Jeden pramen má teplotu vody 28-29°C a obsahuje radon. Druhý pramen vyvěrá z hloubky 1200-1600m, je 47°C teplý, obsahuje hydrogenkarbonát a má vyšší obsah vápníku. Doporučuje se při léčbě revmatizmu, nemocí pohybového ústrojí, deeformitě, při nemoci lumbágo, jako rehabilitace poúrazových a pooperačních (ortopedických) stavů, fyzického a psychického vyčerpání.

 • hotel Flóra***    od 6.990,-/ 7 nocí


 

 • penzion Szilvia   od 3.390,-/ 7 nocí


 

 

Budapešť

 

Zvaná také královna Dunaje nebo malá Paříž na Dunaji, patří svou polohou k nejkrásnějším městům na světe. Klikaticí se široký tok Dunaje dělí dvoumiliónovou maďarskou metropoli na kopcovitý Budín a rovinatou Pešť, jejíž nábřeží prohlásilo Unesco za součást světového kulturního dědictví.
K zajímavým pamětihodnostem města rozhodně patří 2000 let staré pozůstatky z dob antického Říma, Turecké lázně z doby před 400 lety a budovy, představující osobitou maďarskou secesi.

Milovníkům kultury se naskýtá obrovská možnost výběru chráněných památek, muzeí a galerií, divadel, kin, operních scén, koncertních síní a ve víc než 200 zábavných podnicích pestré programy. Dvěma populárními středisky zábavy v městském parku jsou budapešťský Velký cirkus a Lunapark, ve kterém je dodnes v provozu stoletý kolotoč muzeální hodnoty, vyznamenaný cenou Evropa Nostra. Mezi prvními na světě byla založená budapešťská zoologická a botanická zahrada. Zdejší podzemní dráha je nejstarší na evropském kontinentě.

Pod Budínskými vrchy se táhne souvislý jeskynní systém, z jehož hloubky prýští léčivé prameny, napájející 12 léčivých komplexů. Na území Budapešti vyvěrá celkem 123 pramenů termálních a minerálních vod, čímž se řadí na první místo ve světě.

Z vyhlídky Gellértova vrchu, tyčícího se ve středu města a prohlášeného chráněnou přírodní rezervací, se naskýtá nejúplnější pohled na panorama Budapešti. Vody léčivých pramenů, proudících z hloubky Gellértova vrchu, zužitkovávají nejelegantnější Gellértovy termální lázně, ve kterých je na ploše 6000 m² k dispozici termální, vanová a perličková koupel, bazén s mořskými vlnami, plovárna, koupaliště, slunící terasa pro naturisty a komplexní terapeutické služby.

Markétin ostrov, ležící uprostřed Dunaje, mezi Arpádovým a Markétiným mostem, je zcela uzavřený pro autobusovou dopravu. Dvoukilometrová oáza zeleně je nejvíce ceněným budapešťským parkem. Z léčebného wellness hotelu se otevírá překrásný pohled na Dunaj a Budínské vrchy. Můžete zde využít kryté i venkovní léčivé a zážitkové bazény, sauny, masáže, solárium, fitness a kompletní balneo a fyzioterapeutické služby.

Léčivé vody s obsahem hydrogenkarbonátu, vápníku, sodíku a magnesia jsou vhodné na léčbu revmatizmu, nemocí pohybového ústrojí, Bechtěrevové nemoci, zánětlivých onemocnění kloubů a svalů, pooperačních a poúrazových (ortopedických) stavů.

 

 •  hotel Ramada Resort**** - Aquaworld    od 12.990,-/ 7 nocí

 

Doprovodné fotografie - Hotel Ramada Resort

 • Danubius hotel Gellért****   od 1.790,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1200074705.jpg

 • Hotel Danubius Health Spa Resort Helia ****  od 1.290,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1231167172.jpg

 

 • hotel Budapest****    od 890,-/ noc

http://www.madarsko.com/fotografie/1230637942.jpg

 

 

 

 

 

 

 VÍCE NABÍDEK A INFORMACÍ ŽÁDEJTE PŘÍMO V CK.

VYUŽIJTE NABÍDKY PRO POJIŠTĚNCE VZP!!!