Lázně

Lázně

 Čatež

Historie termálních lázní Čatež sahá do 18.stol. Termální voda vždy přinášela jak léčivé účinky, tak relaxaci a vodní zábavu. V Čateži tak vznikl díky11 pramenům jeden z největších a nejnavštěvovanějších areálů s termální vodou ve Slovinsku - Thermal Riviera (12.000 m2 vodní plochy). Areál je rozdělen na „Letní Rivieru“ - 10 venkovních bazénů, řada vodních atrakcí, ostrovů, vodních parků pro děti, 450-ti metrová řeka, vlnobití, skluzavky, whirlpooly, tobogány a jezírka, dále pak s plochami na slunění, trampolinami, mini-golfem, volejbalovymi hřišti atd. „Zimní Riviera“ má 1.800 m2 kryté vodní plochy v bazénech s whirlpooly, dále je zde tzv. divoká řeka, tobogány, bazény pro děti, bazény s vlnobitím a další atrakce (saunapark - 8 druhů saun, sluneční terasa, restaurace a snack-bary).

Léčebné metody: hydroterapie za využití termální vody, termo a elektroterapie, masáže, magnetoterapie, aj.

Indikace: revmatická onemocnění, poruchy pohybového aparátu, neurologické nemoci

  • Hotel Čatež***
  • Hotel Toplice****

 

Lázně Moravské Toplice

Termální Lázně Moravské Toplice vděčí za svůj vznik pokusným vrtům při hledání ropy v polovině minulého století, kdy došlo k objevu termálních pramenů. Na tomto místě dnes stojí moderní komplex Terme 3000, tj. uzavřený areál se soustavou 22 vnitřních a venkovních bazénů (30-38°C) s celkovou vodní plochou 5.000 m2. Pouze ve vybraných bazénech je tzv. "černá termální voda". V areálu je dále mnoho vodních atrakcí (skluzavky se zvukovými a vizuálními efekty, gejzíry, tobogány, vodopády, masážní trysky, saunový svět, speciální dětská riviera aj.) V těsné blízkosti se nachází komplex propojených hotelů Livada Preistige, Hotel Ajda, Hotel Termal a také spa-wellness-centrum Thermalium V místě dále najdeme samostatný apartmánový komplex, bungalovy a camping. Pro sportovní vyžití slouží také volejbalová či basketbalová hřiště, hřiště na házenou a fotbal, tenisové a badmintonové kurty aj. Přímo u hotelu Livada je nové, oblíbené 18-jamkové golfové hřiště.

Léčebné metody: hydroterapie, kinezioterapie, elektroterapie, mechanoterapie, termoterapie, akupunktura, inhalace

Indikace: revmatizmus, chornická zánětlivá revmatická onemocnění, poúrazové a pooperační stavy, kožní onemocnění, nemoci plic

  • Hotel Livada Prestige*****
  • Hotel Termal****

 

Podčetrtek

Nedaleko hranice s Chorvatskem najdete krásný, trochu zapomenutý kraj u řeky Sotla, kde se snoubí takřka nedotčená příroda s výjimečným bohatstvím - termální prameny, jichž využívali již staří Římané.

O malebném POdčetrteku se říká, že po jeho návštěvě se každý cítí jako znovuzrozený. Svým dílem k tomu přispívá i moderně vystavěný areál Terme Olimia, který sestává ze tří propojených hotelů a tzv. Wellnesscentra Termalija.

Ve Wellnesscentru Termalija se nachází více než 2000 m2 vodní plochy ve vnitřních a vnějších bazénech, whirlpoolech, vodopádech, perlivých a masážních bazéncích. Kolem bazénů se rozkládají odpočinkové zóny a lehátky, bistra s občerstvením a restaurace,součástí tohoto centra je také Saunový park s velkým výběrem různých druhů saun a odpočinkových zń vč. nudistické, fitness, soalrium, dětský koutek.

Ve vzdálenosti asi 1 km od Terme Olimia se nachází Termální park Aqualuna, který poskytuje zábavu pro celou rodinu – na 3000 m2 vodní plochy zde najdete řadu bazénů s termální vodou, různé atrakce jako tobogány, trysky, vodopády a řadu dalších.

 Léčebné metody: hydroterapie za využití termální vody, elektroterapie, masáže, magnetoterapie, aj.

Indikace: revmatické nemoci, kožní nemoci, poruchy krevního oběhu, pooperační léčba poranění kostía svalů, onemocnění periferního nervového systému

  • Wellnesshotel Sotelia****

 

Portorož

 V místech, kde Jaderské moře na své nejsevernější straně omývá pevninu, najdete malebný kout - přístav Portorož (Portor Rose), tedy „přístav růží“. Slavnou historii města i regionu psali místní lidé, Benátčané či Habsburkové, utvářela ji ale také přírodní krása, stejně jako strategická poloha a sůl.

Portorož je dnes místními někdy chlubně označována za Monte Carlo Jadranu. Částečně jim dáte za pravdu, ale přístav si i dnes zachovává více z doby, kdy ho námořní obchodníci viděli jako přístav růží: nadále zde převažuje ten poklidný rytmus s příjemnou atmosférou v kavárničkách, obchůdcích či taverenách, s uklidňující přímořskou promenádu, ospalou a sluncem zalitou pláží, dnes navíc s provoněnými místy, kde se poskytují místní či orientální procedury. Jak libozvučněji popsat tu krásu, kde můžete v symbioze s přírodou prožít nezapomenutelné a sváteční chvíle

 Léčebné metody: aplikace léčivých zdrojů (zábaly, koupele, plavání, gymnastika, aktivity na čerstvém vzduchu)
v kombinaci s dalšími metodami (elektroterapie, masáže, aj. terapie)

Indikace: zranění a nemoci pohybového ústrojí, neurologické onemocnění, kožní nemoci, nemoci dýchacích cest, gynekologická onemocněná, urologická onemocnění, nadváha, únava, stres, poruchy spánku

  • Grand Hotel Portorož*****
  • Hotel Apollo****

 

Ptuj

Jedním z nejmalebnějších míst Slovinska je městečko Ptuj, ležící na březích řeky Drávy, asi 26 kilometrů od Mariboru. Ptuj je nejstarším slovinským trvale osídleným městem s dvoutisíciletou historií. Dominantou města je středověký opevněný hrad (dnes muzeum), středem historického jádra města je náměstí Slovinski trg s Městskou věží. Dochovalost stavebních památek (klášter, kostely aj.) dává Ptuji ojedinělý charakter. Kulisa starobylého města je dějištěm mnoha slavností, festivalů apod.

Termální lázně se nacházejí nedaleko centra města – na protějším břehu Drávy. V areálu lázní je vodní Park Terme Ptuj se soustavou 12 venkovních a vnitřních bazénů vč. vodních atrakcí, tobogánů aj. Celková vodní plocha činí 4.200 m2. Na park navazuje další infrastruktura – dětská hřiště, hriště na volejbal, tenisové kurty, minigolf a dále camping, budovy apartmánů, hotely, obchůdky apod. Golfové hřiště je nedaleko celého areálu.

Ptuj se nachází ve vinařské oblasti Haloze, přímo ve městě je možné navštívit sklepy vinařství Ptujska Klet ze 13. století, kde se pořádají prohlídky s ochutnávkou. V těchto sklepích je uloženo nejstarší víno ve Slovinsku, Zlata trta z roku 1917.

 

Léčebné metody: hydroterapie, kinesioterapie, elektro a magnetoterapie, ultrazvuk, mechanoterapie, termoterapie, lymphodernáže, masáže

Indikace: degenerativní revmatizmus, nemoci pohybového aparátu

  • Grand Hotel Primus****

 

Terme Radenci

Na kraji Panonské nížiny, uprostřed zelené krajiny, polí s obilím a vinohrady, leží na břehu řeky Mur lázeňské město Terme Radenci. Podle pověsti zde pracují v podzemí trpaslíci, kteří hloubí cestu minerální vodě do lázní. Ve skutečnosti ale ve 2. polovině 19.stol. dochází k systematickému využívání místní minerálky, která se stáčela a byla podávána na císařském dvoře ve Vídni i ve Vatikánu. Od r. 1996 je k dispozici nový Vodní svět (soustava termálních bazénů). V poslední době se léčba rozšířila o ayurvedu, léčbu pocházející z Indie, která hledá klid a rovnováhu v sobě a v okolí. Všechny prvky léčby se v Terme Radenci dobře doplňují, takže v lázních, jejichž logo tvoří tři srdce, najdete dostatek klidu pro léčebné pobyty a zároveň místo vyhledávané pro množství zajímavých programů preventivního i wellnwss charakteru. Pokud se pobyt ještě zkombinuje s cyklistikou, návštěvou blízkých vinic či jinými atraktivitami, stává se pobyt v lázních Radenci skutečným prožitkem.

  Léčebné metody: pitná kúra, koupele v minerální vodě, termo-minerální koupele, peloidní zábaly

Indikace: léčení nemocí srdce a oběhového systému, nemoci ledvin a močových cest, revmatická onemocnění, poruchy pohybového aparátu, nemoci látkové výměny

  • Hotelový komplex Radin a Izvir****

 

 

 VÍCE NABÍDEK A INFORMACÍ ŽÁDEJTE PŘÍMO V CK.

VYUŽIJTE NABÍDKY PRO POJIŠTĚNCE VZP!!!