Lázně a wellness

Lázně a wellness

 

 TERMÁLNÍ LÁZNĚ

 

Bad Gastein

Léčivé zdroje: základním přírodním léčivým zdrojem lázní je velmi účinná termální voda s obsahem radonu o teplotě 37 až 41,5°C

Léčebné metody: k hlavním patří termální koupele, vodoléčba, aplikace tepla a chladu, rehabilitační cvičení v bazénu, elektroterapie, léčebný tělocvik, masáže a další speciální léčby.

Indikace: chronické nemoci pohybového ústrojí, revmatické choroby, bolesti páteře, Bechtěrevova choroba, artrózy, kořenové syndromy, stavy po úrazech a ortopedických operacích, nemoci dýchacích cest.

  • Hotel Elisabethpark ****

 

Bad Hofgastein

V přibližně 40 km dlouhém údolí Gastejn uprostřed národního parku Hohe Tauern leží lázně Bad Hofgastein. Celé údolí včetně Bad Gastein vděčí za svoji slávu místním termálním pramenům, o jejichž léčebných účincích se přesvědčili již staří Římané. Největšího rozmachu se lázně dožily na začátku 20.stol., kdy byly označovány za lázně diplomatů. Dnes jsou lázně vyhledávány jak pacienty, tak i milovníky wellness a lyžování, neboť veřejnosti jsou dostupné areály jako Gasteiler Heilstollen - léčebný dům v nadm. výšce 1.280 m, odkud po vyšetření lékařem absolvujete cestu vláčkem podzemními štolami v délce asi 2 km k jednotlivým stanicím, které jsou určeny k relaxaci - různé teploty, vysoká vhlkost vzduchu, dále Alpen Therme (na 32.000 m2 největší vodní zábavní areál - termální bazény, saunový svět, gejzíry, aplské jezírko, panoramatický Sky-Bar aj.), Felsentherme (termální svět, vodní atrakce) aj. Místní vrcholy Schlossalm, Stubnerkogel, společně s Graukogel skýtají výborné možnosti alpského lyžování.

Léčivé zdroje: základním přírodním léčivým zdrojem lázní je velmi účinná termální voda s obsahem radonu o teplotě 37 až 41,5°C

Léčebné metody: k hlavním patří termální koupele, vodoléčba, aplikace tepla a chladu, rehabilitační cvičení v bazénu, elektroterapie, léčebný tělocvik, masáže a další speciální léčby.

Indikace: chronické nemoci pohybového ústrojí, revmatické choroby, bolesti páteře, Bechtěrevova choroba, artrózy, kořenové syndromy, stavy po úrazech a ortopedických operacích, nemoci dýchacích cest.

  • Kur & Sport Hotel Palace ****

 

Loipersdorf

 

Léčivé zdroje: termální minerální prameny, bahno

Léčebné metody: termální koupele, uhličité koupele, masáže, aroma-terapie (koupele, zábaly), antistresové programy (jóga, meditace, autogenní trénink), pitná kúra, široká nabídka wellness a fitness programů.

Indikace: nemoci pohybového ústrojí (páteře), chronická onemocnění kloubů a svalů, rehabilitace po operacích implantátů a protéz.

  • Hotel Loipersdorf Spa & Conference ****

 

 

 

WELLNESS HOTELY

 

 

Bad Ausee

Překrásná krajina hor a jezer Salzkammergut (Solné komory) se rozkládá na území Salcburska, Dolního Rakouska a Štýrska. Zde najdete v údolí říčky Traun poklidné lázeňské městečko Bad Ausee. Štýrská strana Solné komory je sice pro nás vzdálenější, ale právě proto snad i přitažlivější. Lázně s necelými 6.tis. obyvateli nabízejí kromě místních pamětihodností také veřejnosti přístupný Vital-Bad, golfové hřiště přímo u hotelu, či v blízkém Altaussee možnost návštěvy Salzwelten (Solného dolu). Samozřejmostí je široká nabídka nejrůznějších sportů jako je alpská turistika, cykloturistika, rafting, jezdectvi, windsurfing, aj. či výletů do vyhlášených lázeňských středisek jako Bad Ischl, St. Wolfgang aj. Bad Ausee se nachází asi 420 km od Prahy.

  • Lindner Hotel & Spa - Die Wasnerin ****

Procedury poskytované hotelem: Hotelový wellness Lindner Alpine & Country nabízí množství porcedur za příplatek - klasické masáže, masáže horkými kameny, akupresuru, reflexní masáže, lymfodrenáže, ošetření pleti, masáže obličeje a hlavy, různé druhy koupejí, zábalů aj. V hotelu je dále Centrum celostní medicíny poskytující komplexní léčebný porgram.

Berwang

  • Sporthotel & Spa Singer ****

 

Kaprun

  • Hotel Vötter´s Sport Kristall ****

Procedury poskytované hotelem: Velkoryse řešená "Wellness-oáza" s bazénem s protiproudem a vodopádem, klidovou zónou s vyhřívanými lehátky, saunou s odpočívárnou, párou, soláriem, infrakabinou a dobře vybaveným fitnesscentrem navazuje na whirpool pod širým nebem. Hosté mohou využívat služeb "Vital-oázy" (masáže různých druhů) a také "Beauty-oázy" (kosmetické služby).

 

Zell am See

Tento malebný region se nalézá přímo v srdci Salcburska, usazen v klínu Pinzgauerských Grasbergen a Vysokých Tauer. Oblast poskytne každému návštěvníkovi vše, co jeho srdce žádá - nádhernou přírodu, vynikající podmínky pro provozování zimních i letních sportů, navíc s možností celoročního lyžování v ledovcovém lyžařském středisku Gletscherskigebiet Kitzsteinhorn. První zmínky o Zell am See pocházejí z doby kolem roku 740, kdy zde mniši salcburského arcibiskupství založili první osadu. Vznikla zde časem obchodní křížovatka, kdy na jih putovala sůl a na sever víno. Zásadním mezníkem pro rozvoj místa v dnešním slova smyslu bylo v roce 1875 zahájení železniční dopravy, které s sebou přivedlo první turisty a spustilo výstavbu prvních hotelů. V roce 1928 byla slavnostně spuštěna lanovka na Schmittenhöhe. Další pokrok přinesla stavba Großglocknerské vysokohorské silnice. Dnes představuje Zell am See spolu s blízkým Kaprunem místo s vynikající infrastrukturou a širokou nabídkou možností pro trávení volného času.

 
  • Sporthotel Alpenblick ****

Procedury poskytované hotelem: Ve Wellness a Vital centru najdete Panorama-Vodní svět (140m2 vodní plochy - vnitřní a venkovní bazén s vířivými lehátky a lavicemi s výhledem na hory) společně s Vital-zahradou (louka s lehátky, výhled na hory, možnost opalování).V tzv. Říši smyslů na Vás čeká salzburská sauna, bio-bylinná sauna, Ametyst-parní lázeň, infra-sauna, rodinná parní lázeň a v tzv.Refugium můžete násedně relaxovat v různých klidových a odpočinkových zónách. Dále je k dospozici moderní fitness a gymnastické centrum s nejmodernějšími kardio-přístroji. Kouzelné Beauty&Spa nabízí množství procedur za poplatek - kosmetická ošetření, masáže, koupele, zábaly.

 

 

VÍCE NABÍDEK A INFORMACÍ ŽÁDEJTE PŘÍMO V CK.

VYUŽIJTE NABÍDKY PRO POJIŠTĚNCE VZP!!!