Do Egypta s odletem z Brna

Dovolená Egypt odlet Brno

Egypt odlet Brno 

Doba letu z Brna do Hurghady je 3 hodiny 40 min, do Marsy Alam 3 hodiny 55 min
Časové pásmo SEČ v létě, v zimě SEČ + 1 hodina (v Egyptě nestřídají letní a zimní čas)

Měna je egyptská libra (LE) kurz 2018 cca 1,13 Kč. Při běžných nákupech v turistických centrech není třeba měnit místní měnu, obchodníci i restauratéři akceptují platby v dolarech i eurech. Přepočítávají ale obě měny stejně, takže výhodnější je mít dolary nejlépe max. v deseti dolarovkách, protože pokud vám obchodník vrací, často je to v egyptských lirách. Hotely a restaurace v turistických destinacích akceptují platební karty, ověřte si u své banky výši poplatků. Pracovníci hotelů a obchodníci mluví anglicky, německy, rusky a někteří hovoří česky, v Káhiře se vyučuje i čeština. Mnoho Egypťanů u nás také studovalo a někteří dnes pracují v cestovním ruchu.

Při letu do Hurghady je nejživějším místem samotné centrum Hurghady, klidnějšími místy jsou potom Safaga, Soma Bay, Sahl Hasheesh a velmi oblíbené Makadi Bay s korálovým zálivem.

Při příletu do Marsy Alam jsou klidné všechny hotely, přímo ve městě turistické hotely s koupáním nejsou. Marsa Alam je lemována korálovým pobřežím, většina hotelů má molo pro snadnější překonání vstupu do moře.

Pro dovolenou v Egyptě je typické ubytování v hotelech s all inklusive, které bývá založeno na mezinárodní kuchyni, bohaté na zeleninu, ovoce a grilovaná masa i ryby. Rozsah i kvalita jídla odpovídá kategorii i ceně hotelu.Pro milovníky sladkého bývá na výběr často baklava a různé druhy krémů a dortů. Turistům se sklony ke střevním problémům doporučujeme poradit se s lékárníkem či lékařem o preventivním užívání probiotik.

Oblíbené výlety:

milovníkům historie doručujeme poznávací zájezd s plavbou po Nilu

Káhira – egyptské muzeum, pyramidy v Gíze

Luxor – západní (Údolí králů, Memnonovy kolosy, chrám královny Hatšepsut)  i východní břeh (Karnak)

Sezóna je po celý rok, od konce prosince do března bývá větrnější a chladnější počasí. Ideální počasí je duben – květen, září – říjen.

Proč tedy do Egypta?

  • v místech s korály fantastické šnorchlování
  • vyhřáté  moře od dubna do prosince
  • blízká země s teplým počasím většinu roku

Vyhledejte si svůj zájezd do Egypta s odletem z Brna  nebo nás kontaktujte, rádi Vám s výběrem Vaší dovolené v Egyptě pomůžeme.