Do Černé Hory s odletem z Brna

Dovolená Černá Hora odlet Brno

Černá Hora dovolená 

Doba letu z Brna do Podgorici je 1 hodina

Časové pásmo je SEČ

Měna je euro, platební karty akceptují větší hotely a restaurace v turistických centrech, na menších místech doporučujeme hotovost. Pracovníci hotelů a restaurací mluví obvykle německy a anglicky.

Nejoblíbenějším oblastí je jistě Budva - Bečiči s nádhernou promenádou, historií i plážemi. Toto místo je i pro milovníky nočního života, barů, restaurací a obchodů. Další letoviska jako Petrovac, Buljarica, Sutomore, Bar, Ulcinj už patří ke klidnějším. Starší hotely jsou zpravidla poplatné velikostí pokojů i vybavením době svého vzniku a služby jsou zde jednoduché – uspokojí především ty, kteří hledají nejnižší cenu. Naopak nové hotely a penziony mnohdy vybudované zahraničními společnostmi jsou na vysoké úrovni s kvalitními službami, jejich cena tomu také odpovídá.

V Černé Hoře jsou velmi příznivé ceny především v obchodech, v restauracích jsou podobné cenám u nás. Kuchyně Černé hory je blízká středomořské, nabízí sezóní zeleninu, ovoce, ryby a mořské plody stejně tak jako skvělá grilovaná masa. Vyhlášený je njegušský pršut (sušená šunka), dále pljeskavica (grilovaný karbanátek z mletého masa), čevapi (válečky grilovaného mletého masa), džigeri (grilovaná játra)a ražniči. Nejčastěji hosté využívají ubytování s polopenzí, najdete zde také některé hotely s all inklusive. Podle lokality doporučujeme i ubytování se snídaní, především v Budvě – Bečiči s mnoha možnostmi užít si místní restaurace. Nejznámější vína jsou Vranac a Krstač, pivo Nikšičko a rakija Prvijenac a hořký likér Pelinkovac.

Oblíbené výlety:

Skandarské jezero – s projížďkou lodí

Boka Kotorská – lodní výlet

Albánie – jednodenní výlet z Ulcinje

Sezóna je poměrně dlouhá, ideální počasí je od začátku června do poloviny září

Proč tedy do Černé Hory?

  • nádherná příroda, moře lemované horami
  • příznivé ceny
  • pro náročné je třeba vybrat kvalitní hotel, i pro nenáročné raději novější penzion nebo apartmán

Vyhledejte si svůj zájezd do Černé Hory s odletem z Brna.. nebo nás kontaktujte, rádi Vás v výběrem Vaší dovolené v Černé Hoře pomůžeme.