Do Bulharska s odletem z Brna

Dovolená Bulharsko odlet Brno

Bulharsko dovolená 

Doba letu z Brna do Burgasu je 1hodina 50 min, do Varny 1 hodina 24 min

Časové pásmo je + 1 hodina (SEČ)

Měna je 1 bulharský lev (BGL) kurz 2018 cca 13 Kč. Nejvýhodnější je měnit leva za eura, ale vymění vám i z dolarů a korun. Většina obchodů a restaurací požaduje platbu v leva. Platební karty akceptují větší obchody a hotely. V turistických místech pracovníci hotelů a restaurací mluví zpravidla anglicky, německy, rusky, občas se domluvíte i česky.

Při letu do Burgasu jsou oblíbenými živými letovisky Sluneční pobřeží , menší Primorsko a Kiten, pro milovníky historie doporučujeme Nesebr a Sozopol. Naopak klidnější letoviska jsou např. Carevo, Lozenec, Obzor a Pomorie.

Při příletu do Varny patří mezi živá letoviska samotná Varna s vyhlášeným delfináriem, Zlaté Písky a Albena, ke klidnějším potom Obzor, Balčik a oblíbené jsou lázně Sv. Konstantin a Helena.

V Bulharsku jsou příznivé ceny jídel a nápojů v restauracích, přesto rodiny s malými dětmi dávají přednost dovolené s all inklusive a to především kvůli pohodlí. Pro dvojice může být ochutnávání místní kuchyně bohaté na zeleninu a mletá masa příjemnou zkušeností (např. kebabče, kjufty, šopský salát), ideální pro ně bude ubytování v penzionech se snídaní nebo malých hotýlcích. Bulhaři mají také velmi kvalitní vína např. Melnik , Mezek a Now man´s land a vyhlášené brandy Slnčev Brjag a Pliska.

Oblíbené výlety:

Lodní výlet po řece Ropotamo

Varna – památky, delfinárium, přímořský park

Istanbul – jednodenní nebo dvoudenní výlet autobusem

Sezóna je kratší než ve Středomoří , ideální počasí bývá od poloviny června do začátku září.

Proč tedy do Bulharska?

  • krátký let i transfer
  • příznivé ceny
  • široké písčité pláže

Vyhledejte si svůj zájezd do Bulharska nebo nás kontaktujte, rádi Vám poradíme s výběrem.